Okna veka, które służą latami

okna dachowe vekaBudowa lub remont domu to zawsze duże wyzwanie, a jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór okien, które będą służyły przez bardzo długi czas. Należy wybrać więc te najlepsze.

Na co zwrócić uwagę?

Szukając okien do domu czy biura, warto poszukać firmy, która istnieje na rynku od wielu lat – będzie to świadczyło o jej niezawodności. Kolejną ważną sprawą będą posiadane przez nią certyfikaty od niezależnych instytucji państwowych oraz od notyfikowanych instytutów badawczych, poświadczające, że okna posiadają atesty i są bezpieczne. Są to m.in. Atest PZH, Europejski Znak CE oraz Certyfikat Przeciwpożarowy CNBOP, a także odpowiedni Certyfikat ISO. Najlepiej szukać okien, które posiadają profil A oraz są produkowane w oparciu o wysokiej jakości okucia, szyby i wzmocnienia stalowe. Ponadto uszczelki powinny spełniać normy europejskie.

Okna veka

Najlepszym kandydatem na okna służące długie lata wydają się być okna veka, które spełniają wszystkie powyższe i jeszcze więcej najważniejszych kryteriów, którymi trzeba się kierować w wyborze okien. Nieustanna produkcja najwyższej klasy produktów Veka trwa już od czterdziestu lat i są one sprzedawane w całej Europie (są to wyłącznie okna o klasie profilowej A – najlepiej chroniące przed zimnem i hałasem). O ich bezpieczeństwie dla zdrowia człowieka świadczą: Atest Państwowego Zakładu Higieny i Certyfikat Przeciwpożarowy. Podstawą jakości okien veka jest niezwykle trwałe stalowe wzmocnienie (które wypełnia ramę i skrzydło), a także komora do zastosowania wzmocnień stalowych zamkniętych. Do tego produkowane okna i profile podlegają kontroli jakości w certyfikowanym laboratorium firmy.